Epic bugün yaptığı açıklamada , Sony’nin 1 milyar dolarlık finansman turunun bir parçası olarak Epic Games’e 200 milyon dolar daha yatırım yaptığını duyurdu . Fortnite geliştiricisine 28,7 milyar dolar değer biçen finansman turuna bir düzineden fazla yatırımcı katkıda bulundu. Bu, Epic Games’in geçen Temmuz ayında Sony’nin büyük yatırımı sırasındaki tahmini değerinden 10 milyar doların üzerinde .

Sony ve Epic Games ortaklık kapısını açtı - Bilim Teknoloji Haberleri

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, yatırımdan sonra hala şirketin hâkim hissedarı. Bir basın açıklamasında Sweeney, Epic’in yatırımı “ Fortnite , Rocket League ve Fall Guys’da bağlantılı sosyal deneyimler oluşturma konusundaki çalışmalarımızı hızlandırmaya yardımcı olurken , oyun geliştiricileri ve yaratıcıları Unreal Engine, Epic Online Services ve Epic Games ile güçlendirmek için kullanacağını söyledi Mağaza. “

YATIRIM, EPİC’İN “FORTNİTE”, “ROCKET LEAGUE” VE “FALL GUYS” DA BAĞLANTILI SOSYAL DENEYİMLER OLUŞTURMA “ÇALIŞMALARINI FİNANSE EDECEK.

Finansman turu, Sony’nin Epic’e yaptığı 250 milyon dolarlık yatırımdan bir yıldan kısa bir süre sonra geldi. Bu, VentureBeat’in 17,86 milyar dolar değerinde olduğunu belirttiği şirkette yüzde 1,4 hissesini satın aldı . Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, bugünkü yatırımla aynı zamana denk gelecek şekilde yapılan açıklamada, şirketin “dünyanın her yerinden insanlara yeni eğlence deneyimleri sunmak için işbirliğimizi güçlendirmekten heyecan duyduğunu” söyledi.

Bu, Sony ile Epic’in yakın ilişkisinin en son işaretidir. Epic, yeni nesil Unreal Engine 5 motorunu göstermek için Sony’nin PS5 konsolunu kullandı ve Sweeney, iki şirketin PS5’in depolama mimarisini geliştirmek için yakın bir şekilde çalıştığını söyledi. O sırada, “Depolama konusunda oldukça uzun bir süredir Sony ile çok yakın çalışıyoruz” dedi.

Epic’in değerlemedeki artışı, şirket Epic Games Store için ücretsiz oyunlar ve özel ürünler için yüz milyonlarca dolar harcarken bile geliyor . Bu rakam , iPhone üreticisinin geçen yıl Fortnite’ı App Store’dan atmasının ardından Apple ile devam eden hukuk davasının bir parçası olarak ortaya çıktı .

ABONE OLUN!

ABONE OLUP BİZE KATILIN YENİ HABERLERDEN İLK SİZ HADERDAR OLUN!

Thank you for subscribing.

Something went wrong.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Etkileyici Etkileyici
0
Etkileyici
Sevinç Sevinç
0
Sevinç
Süper Süper
0
Süper
OMG! OMG!
0
OMG!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir