Telefonu kullanmadığınız zamanlarda bu piller günlerce dayanır, ancak herhangi bir tutarlı kullanımla, standart bir testte 24 saat dayanacak bir akıllı telefon hala yoktur. Pil tasarrufu uygulamalarının hala en popüler uygulamaların arasında olmasının nedeni budur. Ama gerçekten işe yarıyorlar mı?

Battery life: Guide to everything that affects and drains your phone battery

Duruma göre değişir. Bir temel ile başlayalım: Akıllı telefon yazılımının kalitesi çılgınca değişir. Bazı geliştiriciler, görevlerini merkezi işlem birimi (CPU) süresini veya RAM’i zorlamadan gerçekleştiren şık ve verimli uygulamalar oluşturur. Diğer uygulamalar hantaldır (Facebook ) ve aynı anda birçok bileşeni (GPS, WiFi, hücresel veri) kullanarak çok fazla kaynak tüketir .

Bu kayda değer bir durumdur çünkü birçok pil tasarrufu uygulaması, her uygulamanın ne kadar bilgi işlem kaynağı tükettiğini ölçerek çalışır. Bu uygulamaları gerçekten kullanmadığınız durumlarda, neden değerli gücünüzü kullanmalarına izin veresiniz?

Greenify gibi uygulamalar, uygulama kullanımınızı izler ve nadiren eriştiğiniz uygulamalar için kullanılabilirliklerini azaltır ve güç gereksinimlerini azaltır. GO Battery Saver & Power Widget, Avast Battery Saver ve DU Battery Saver’a benzer. Bu uygulamalar genellikle ücretsizdir ve reklam içermeyen profesyonel bir sürüme yükseltme seçeneği sunar. Mesele şu ki, bu yeteneklerin çoğu işletim sisteminizde zaten parmaklarınızın ucunda.

PROGRAMSIZ PİL TASARRUFU

Telefon üreticileri ve işletim sistemi geliştiricileri , kısa pil ömrünün bir zorluk olduğunu biliyorlar . Bu nedenle, doğrudan telefonun işletim sistemine entegre güç tasarrufu özellikleri eklerler. Çoğu telefonda, diğer ayarların yanı sıra özelliklerin hangi kapasite düzeyinde devreye gireceğini kontrol etmek için bu özellikteki ayarları değiştirebilirsiniz. Telefonunuzun ekranınızı otomatik olarak karartmasına ve uçak modunu etkinleştirmesine izin vermek, çok sık oynamadığınız sürece pil ömrünüzü birkaç dakikadan birkaç saate kadar uzatabilir.

iPhone pil tasarrufu için tavsiyeler

Ayrıca, yaklaşan Android işletim sistemi güncellemeleri, uygulama kullanımınızı izleyen ve onları hazır durumda tutup tutmayacağınıza veya enerji emici olmamak için onları hazır durumda tutup tutmayacağınıza karar veren Adaptive Battery adlı bir özellik için yapay zeka kullanacak .

Gereksiz olmasına ek olarak, bu uygulamalardan bazılarının Google’ın Play Store’da bulunan kötü niyetli Gelişmiş Pil Tasarrufu uygulaması gibi kişisel bilgilerinize erişmeye çalışan dolandırıcılık amaçlı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, bir uygulama hokey görünüyorsa, sezgilerinizi dinleyin ve pil tasarrufu gibi araştırmadığınız bir sistem yardımcı programı yüklemeyin, ancak bu arada telefonunuzun ayarlarına bir göz atın.

ABONE OLUN!

ABONE OLUP BİZE KATILIN YENİ HABERLERDEN İLK SİZ HADERDAR OLUN!

Thank you for subscribing.

Something went wrong.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Etkileyici Etkileyici
0
Etkileyici
Sevinç Sevinç
1
Sevinç
Süper Süper
0
Süper
OMG! OMG!
1
OMG!
Başarılı Başarılı
1
Başarılı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listeleri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Mizah
Özel memler oluşturmak için kendi görsellerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Yerleştirmeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı