Etrafındaki dünya üzerindeki genel etkisi onlarca yıl boyunca tartışılacak olsa da, Fyre Adası Festivali’nden efsanevi uyuşturucu lordu Pablo Escobar’a bağlı herhangi bir şeyin, onun geniş mal varlığı ve özellikler, onlar hakkında belirli bir serin faktöre sahip.

Bu nedenle, bir zamanlar Medellin kralına ait olan zamansız bir yarış arabası satışa çıktığında; büyük paralara satılacağını bilirsiniz. Ve bu türden bir araba, 1980’lerde Escobar’ın arabayı teslim almasından önce bile ciddi bir geçmişe sahip olan bu kusursuz 1974 Porsche 911 RSR biçiminde piyasaya çıktı.

70’lerin başındaki yarışçı, F1, Rallying, Touring ve Stock Car yarış dünyalarının en ünlü 12 ismini ; en iyi sürücüyü bulmak için bir araya getiren; artık feshedilmiş Uluslararası Şampiyonlar Yarışı’nda yarışmak için yapıldı. aynı arabaya kondular. Bu 12 arabadan biri ve seriye katılmak için belki de en efsanevi isim tarafından sürüldü; 2 kez F1 ve Indy 500 şampiyonu Emerson Fittipaldi.

Bilindiği gibi ‘Emmo’, Riverside International Speedway’deki ilk eleme yarışı için sürücü toplantısına geç kaldı; ve pole pozisyonunda kalmasına rağmen sıralamada 11. sıraya geriledi. Sahra Bej Porsche ile tarlada ilerledi; ancak arabasında bir yakıt sızıntısı oluştu ve sonunda emekli olmak zorunda kaldı.

O zamandan beri arabanın kırılmamış bir sahiplik zinciri var, bu sahiplerin başında arabayı alan; ‘Moby Dick’ 935’ten gövde kitini tokatlayan ve 80’ler boyunca eğlence için yarışan Pablo Escobar .

Araba, Escobar’ın tutuklanmasının ardından depoda hareketsiz bırakıldı, ancak şimdi, Sahara Beji Fittipaldi’nin görünümü ile bir kez daha tüm ihtişamına kavuştu. Şimdi Atlantis motor grubunda 2.2 milyon dolara satılıyor.

ABONE OLUN!

ABONE OLUP BİZE KATILIN YENİ HABERLERDEN İLK SİZ HADERDAR OLUN!

Thank you for subscribing.

Something went wrong.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Etkileyici Etkileyici
1
Etkileyici
Sevinç Sevinç
0
Sevinç
Süper Süper
1
Süper
OMG! OMG!
0
OMG!
Başarılı Başarılı
1
Başarılı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir