OnePlus, bir akıllı saatin geleceğini onayladı – işte OnePlus Watch’tan neler bekleyeceğiniz

The OnePlus Watch gets an early reveal ahead of March 23rd announcement -  The Verge

Akıllı saat pazarı bu yıl biraz daha kalabalıklaşmak üzere. OnePlus, Apple Watch 6 ve Samsung Galaxy Watch 3’ün beğenilerini almak için sızıntılarda OnePlus Watch olarak anılan bir akıllı saat üzerinde çalıştığını doğruladı .

Bu resmi onay dışında OnePlus Watch hakkında bilmediğimiz çok şey var. Ancak, OnePlus Watch lansman tarihine yaklaştıkça maliyeti ve özellikleri hakkında çok daha fazla ayrıntı duymayı umuyoruz.

OnePlus Watch hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey ve OnePlus’ın telefonlarının akıllı telefon dünyasını sallaması gibi en iyi akıllı saatleri nasıl almayı planladığını burada bulabilirsiniz .

OnePlus Watch çıkış tarihi

OnePlus Watch kelimesi ilk olarak Ağustos ayında Infocomm Media Development Authority web sitesinde cihaz için bir liste göründüğünde ortaya çıktı. Ancak 2020’nin geri kalanı bir saat görünmeden geçti.

Bu, bu yıl değişecek. OnePlus CEO’su Pete Lau’dan daha az bir kaynak, OnePlus Watch’un işlerde olduğunu doğruladı . Lau, 22 Aralık’ta bir tweet’te saatin 2021 anlamına gelen “gelecek yılın başlarında” geleceğini söyledi.

Soru, Lau’nun “erken” ile tam olarak ne anlama geldiğidir, bu ayın başından yılın ilk yarısına kadar her şeyi kapsayabilecek bir dönem. OnePlus Watch, OnePlus’ın bir sonraki amiral gemisi telefonu olan OnePlus 9 ile birlikte piyasaya sürülebilir, ancak şirketin telefon piyasaya sürülmeleri arasında altı ay boyunca normaline bağlı kalması durumunda bu telefonun Mart ortasına kadar gelmesi beklenmiyor. Daha önceki raporlar, OnePlus 9’un saatten önce geleceğini iddia etmişti .

Başka bir ipucu da ikinci bir OnePlus ürünü olan OnePlus Bandından gelebilir . Raporlar, bu spor takip cihazının 2021’in ilk üç ayında OnePlus Watch’a düşük maliyetli bir alternatif olarak geleceğini iddia ediyor. Bunun, her iki cihazın aynı anda başlayacağı anlamına geldiğini düşünürsünüz.

En iyi tahminimiz mi? OnePlus Watch’un lansmanının OnePlus 9 ile aynı zamana denk geleceğini varsayıyoruz, ancak OnePlus, yalnızca Hindistan’da sattığı TV seti gibi telefon dışı sürümleri için ayrı lansman etkinlikleri düzenledi.

OnePlus Saat fiyatı

Ne yazık ki, şu anda OnePlus Watch’un ne kadara mal olacağına dair herhangi bir somut ayrıntı yok. Bunun şirketin ilk akıllı saati olduğu göz önüne alındığında, bize fiyatlandırma konusunda ipucu verecek mevcut bir ürün yok.

OnePlus Watch’un, benzer amiral gemisi telefonlarının fiyatından daha ucuza premium özellikler sunmaya çalışan OnePlus’ın telefonları gibi pazarlanacağını varsayıyoruz. Durum buysa, OnePlus Watch’un Apple Watch gibi cihazlara alternatif olarak konumlandırılmasını beklersiniz.Apple Watch Series 6 için 399 $ ve Apple Watch SE için 279 $ ‘dan başlayan fiyatlarla .

OnePlus Watch özellikleri

Ekim ortasındaki OnePlus 8T lansmanı sırasında OnePlus , OnePlus Watch tasarımını gösteren bir çizimle Twitter’a gitti . Bu tasarım, OnePlus’ın yaklaşan akıllı saatinde bu görünümü tercih edeceği spekülasyonunu besleyen dairesel bir ekrana sahip. OnePlus’ın yaklaşan hareketlerini anlatan Leaker Max Jambor (@MaxJmb), durumun böyle olmasını bekliyor .

(Resim kredisi: OnePlus)

Ayrıca OnePlus Watch’un hangi yazılımı çalıştıracağı konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var. CEO Pete Lau söyledi Girişini OnePlus bir SmartWatch bulunmak üzere Google’da çalıştığını bir Aralık röportajda. Google’ın Wear OS diğer giyilebilir cihazlara güç verdiğinden, bunun OnePlus Watch’un Google’ın yazılımını kullanacağı anlamına gelmesini beklersiniz, ancak Lau, işletim sisteminin geliştirilmiş bir sürümünü aradığını öne sürüyor.

Lau, Input’a “Yapmaya çalıştığımız şey, Google ile birlikte çalışarak Wear OS ekosistemi, Android TV ve Android akıllı telefonlar arasındaki bağlantıyı geliştirerek bu yeteneği ekosistemler genelinde daha iyi cihaz birlikte çalışabilirliği için oluşturmaktır” dedi.

OnePlus Watch Wear OS ile çalışırsa, giyilebilir cihazlar için yeni mobil işlemcilerden biri olan Snapdragon Wear 4100 yonga setine sahip olabilir. Ancak, henüz bu spekülasyonu destekleyecek bir sızıntı yok.

OnePlus Watch görünümü

OnePlus Watch’un yaşam döngüsünün henüz çok erken, cihazın nasıl performans göstereceğine dair eğitimli tahminler yapmak için, özellikle de saatin özellikleriyle ilgili önemli ayrıntılar hala ortaya çıkacak. 

OnePlus Watch’a dahil olan bazı eğlenceli özellikleri görmeyi umuyoruz. Halihazırda mevcut olan bir dizi rakip akıllı saatle, OnePlus Watch, onu paketin geri kalanından, özellikle de Apple Watch Series 6 ve Samsung Galaxy Watch 3’ten ayırmak için bazı zorlu yeteneklere ihtiyaç duyacaktır. Fitness ve sağlık izleme özellikleri olacak gibi görünüyor Yine de, sahip olunması gereken ve OnePlus, gelecek telefonlara tamamlayıcı özellikler eklemek için de iyi olacaktır.

OnePlus Watch hakkında şimdi ve önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi arasında daha çok şey duymayı bekleyin.

ABONE OLUN!

ABONE OLUP BİZE KATILIN YENİ HABERLERDEN İLK SİZ HADERDAR OLUN!

Thank you for subscribing.

Something went wrong.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Etkileyici Etkileyici
0
Etkileyici
Sevinç Sevinç
0
Sevinç
Süper Süper
0
Süper
OMG! OMG!
0
OMG!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir