Gitmeden önce kamp yerinin tesisleri ve yönetmelikleri hakkında bilgi edinin. İçilebilir su var mı? Kamp ateşine izin veriliyor mu ve nerede? Bir site için maksimum grup boyutu nedir? Duşlar veya sifonlu tuvaletler var mı? Yiyeceklerinizi belirli bir şekilde saklamanız mı gerekiyor? Rezervasyon yaptırmam gerekiyor mu?

YER SEÇİMİ

Her kamp alanı biraz farklıdır, ancak süreç genel olarak aynıdır. Kamp alanlarında, bir sayıya veya harfe (veya bazı harf ve sayı kombinasyonlarına) karşılık gelen belirlenmiş alanlar vardır. kamp alanlarında (arabayla gittiğiniz kamp alanları), mevcut sakinlerin çıkış tarihini belirtmek için tipik olarak küçük bir kart veya kağıt parçası bir postaya tutturulur. Backcountry (yürüyüş yaptığınız kamp alanları) izinleri genellikle yürüyüş sırasında sırt çantanızda ve kamp yaparken çadırınızda görüntülediğiniz bir etikettir. Bazı siteler, kamp alanı aranarak veya Recreation.gov dahil olmak üzere çevrimiçi rezervasyon sistemleri aracılığıyla rezerve edilebilirken, bir kamp alanındaki diğer siteler ilk gelen ilk hizmet sistemiyle kullanılabilir.

Gitmeden önce, geçişler ve ücretler hakkında bilgi için parkınızın web sitesini kontrol edin. Çoğu milli park ve rekreasyon alanında giriş kartları gereklidir. Pasoları çoğu parkta veya çevrimiçi olarak şahsen satın alabilirsiniz .

Kamp HIRSIZLIĞI

Bazı parklarda kamp yapmanın popülaritesi şaşırtıcı bir sorun yarattı – kamp hırsızlığı. Lütfen başka birinin talep ettiği yalnızca rezerv veya ilk gelene ilk hizmet verilen bir kamp alanını çalmayın. Doluluk etiketini yerinde bırakın ve sizinkiyle değiştirmeyin. Lütfen başkalarına karşı saygılı olun. İşbirliğiniz için teşekkürler.

Yer işaretçisi, piknik masası, ateş çemberi, yakacak odun ve turuncu çadır bulunan bir kamp alanı

En İyi Kamp yeri Hangisi?

Milli park kamplarının çoğu yerleşik kamp alanlarında yapıldığından, sizin için doğru siteyi seçmek zevkinize bağlıdır, ancak ön ülke mi yoksa kırsalda mı kamp yapmak istediğinizi göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.

 1. Kamp alanınızın etrafındaki ani sel, şimşek, rüzgar ve ölü ağaçlar / dallar gibi potansiyel tehlikelerin farkında olun.
 2. Bölgede, rüzgar ve şimşeklerin tehlike oluşturabileceği çıkıntılarda veya yüksek zirvelerde kalmaktan kaçının.
 3. Yukarı Bak; Eğer yukarıda ölü dallar görürseniz, onların altında kamp yapmamalısınız.
 4. Rahatlık için banyoya veya duşakabin yakınında mı yoksa daha sessiz ve daha karanlık olduğu daha uzakta mı olmak istiyorsunuz?
 5. Bir karavanı park etmeniz gerekiyor mu? Elektrik bağlantılarına ihtiyacınız var mı? bakmanız gerekiyor…
Çölde bir odun yığını, ateş çemberi ve piknik masasının yanında bir test yapılır.

Kamp Yerini Nasıl Düzenlememiz Gerekir

Bir arazide genellikle bir park yeri, bir ateş çemberi veya ızgara ve bir piknik masası bulunur. Piknik masasını biraz hareket ettirebilirsiniz, ancak çoğunlukla kamp alanınıza vardığınızda ilk büyük karar, çadırınızı ve yemek pişirme istasyonunuzu nereye koyacağınızdır.İlk olarak, çadırınız, yemek pişirme yeri ve yemekhaneniz için en iyi yerleri belirlemek için kamp alanınızın sınırlarında yürüyün. Kamp yerinizin bu üç bölümü arasında güvenli bir mesafeyi korumak, alanınızı daha güvenli ve daha rahat tutacaktır. Depolanan tüm yiyecekleri kemirgenlerden ve diğer vahşi yaşamdan uzak tutun.Bazı parklar kırsal kesimde kamp alanları belirlemiştir, ancak bazıları yoktur. Belirlenmiş alanlar olmadığında, bir parkın tanımladığı kamp alanında bir yer bulmak size kalmıştır. Bir yer seçerken göz önünde bulundurmanız gerekenler şunlardır:

 • Şimşek fırtınası varsa tarlanın ortasından ve uçurumların kenarından korunaklı ve uzakta
 • Düşebilecek ölü ağaçlardan uzağa
 • Sel basabilecek vadilerden uzakta

Ayı ülkesinde kamp yaparken:

 • yemek yaptığınız yer ile uyku alanı arasında 60m mesafe bırakın.
 • Yiyecekleri her zaman uyku alanınızdan en az 60m uzakta saklayın.
 • Pişirme sırasında kullanılan kıyafetlerle uyumayın.
 • Uygun yiyecek depolaması için park düzenlemelerini kontrol edin; birçok park için bir ayı kutusu veya çantası gerekir.

Çadırınız için ideal bir yer düz bir zemindir, ancak alçak bir yer değildir ve ateş çemberinizden ve pişirme alanınızdan güvenli bir mesafedir. Ateşinizden çıkan kıvılcımlar, çadırınızdaki delikleri eritebilir (veya tamamen tutuşturabilir) ve çadırınızdan çıkan kazıklar ve çizgiler, trafiğin yoğun olduğu bir bölgeye yakınsa takılma tehlikesi haline gelebilir.Hava kararmadan kamp yapın. Gün ışığında araziyi öğrenin. Hava karardıktan sonra kamptan ayrılmanız gerekiyorsa, gün ışığında gördüğünüz yerlerde kalın, bir refakatçi ile gidin ve bir far kullanın.

Tundrada arkasında kar dağları olan gri bir çadır kuruluyor

Çadırı Kurun

 • Çadırınızı koymak için geniş, düz bir yer bulun ve alandaki her türlü sopa, kaya, çam kozalağı veya diğer kalıntıları çıkarın. Bu nesneler sadece uyumaktan rahatsız olmakla kalmaz, aynı zamanda çadırınızı delebili.
 • Yerdeki alçak ve batık alanlardan kaçının – yağmur yağdığında aşırı derecede ıslanabilirler.
 • Çadırı uyurken başınız yokuş yukarı gelecek şekilde yönlendirin.
 • Bazı çadırlar, üzerine çadır kuracağınız bir zemin örtüsü veya “ayak izi” ile birlikte gelir. Çadırınızda bir tane yoksa, su geçirmez bir muşamba da işe yarayacaktır – sadece fazla muşambayı altına katladığınızdan emin olun, aksi takdirde itmek yerine su toplayacaktır ki buda baya zorluk çıkarır. Zemin örtüsünü serin, ardından üreticinizin talimatlarına göre çadırınızı kurun.
Bir adam ve bir kadın beyaz bir çadır kurdu

ABONE OLUN!

ABONE OLUP BİZE KATILIN YENİ HABERLERDEN İLK SİZ HADERDAR OLUN!

Thank you for subscribing.

Something went wrong.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Etkileyici Etkileyici
0
Etkileyici
Sevinç Sevinç
0
Sevinç
Süper Süper
0
Süper
OMG! OMG!
0
OMG!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir