Apple’ın iPhone 13’e Samsung PowerShare’e benzer bir özellik ekleme planlarını iptal ettiği bildirildi . Bu özellik, kullanıcıların AirPod’lar gibi cihazları telefonlarının dahili bataryası aracılığıyla kablosuz olarak şarj etmelerine izin verirdi.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre , Apple “dahili olarak Apple Watch, AirPods ve iPhone gibi birçok mobil cihazının birbirini şarj etmesine izin verme hedefini tartıştı, ancak bu işlevsellik yakın gelecekte olası görünmüyor. 2019 iPhone’lar için Apple planladı. , ancak iptal edildi, kullanıcıların AirPod’ları telefonun arkasında şarj etmelerine olanak tanıyan bir özellik.

Bu, Apple’ın hareket halindeyken kablosuz olarak şarj etmek için bir çözüm bulmaya çalışmadığı anlamına gelmez. Gurman’a, Apple’ın, MagSafe kullanarak iPhone 12’ye takılacak. Manyetik olarak eklenmiş bir pil paketi üzerinde çalıştığı söylendi . 

Geçmiş iPhone pil uzatıcılarından farklı olarak, bu bir durum olmazdı. Telefonunuzu ve diğer aksesuarlarınızı kablosuz olarak dolduracak, beyaz kauçuk bir dış yüzeyle kaplı bir pil olacaktır. 

Dahili testlere göre, pil takımı yerinde kalabildi. Ancak geliştirme, paketin aslında aşırı ısınmadığı halde aşırı ısındığını gösteren bir hata nedeniyle durdu. 

Elbette, bir ürünün Apple’da geliştirilmekte olduğu bildirildiğinden, gerçek bir piyasaya sürüldüğünü göstermez. Apple, 2017’de aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilecek AirPower matını duyurdu . Mat sonuçta aşırı ısınma sorunları nedeniyle iptal edildi. 

Kablosuz şarj ve MagSafe’e gelince, Apple’ın aradığı gelecek bu gibi görünüyor. Şimdiden, MagSafe’in 2021 MacBook’larda göründüğüne dair söylentiler yayılıyor . Ve yine söylendiği gibi, portless bir iPhone 13 gerçekleşirse. MagSafe bu telefonu şarj etmenin tek yolu olacaktır.

ABONE OLUN!

ABONE OLUP BİZE KATILIN YENİ HABERLERDEN İLK SİZ HADERDAR OLUN!

Thank you for subscribing.

Something went wrong.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
1
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Etkileyici Etkileyici
1
Etkileyici
Sevinç Sevinç
3
Sevinç
Süper Süper
2
Süper
OMG! OMG!
0
OMG!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir