Kamp yapmak, evcil hayvanlarınızın yeni manzaraları ve kokuları deneyimlemesi, biraz egzersiz yapması ve sizinle zaman geçirmesi için harika bir yoldur. Artı, yataklarınızı zaten tüylü arkadaşlarınızla paylaşıyor olabilirsiniz, öyleyse neden yıldızların altında da birbirine sarılmayasınız?
Kamp yapmanın siz ve evcil hayvanınız için eğlenceli olabileceğine şüphe yok. Ancak gitmeden önce, kuralların, sorumlulukların ve bunlarla birlikte gelen ek hazırlık adımlarının farkında olmalısınız.Gitmeden önce

 • Evcil hayvanınızı tanıyın! – Evcil hayvanınızı herkesten daha iyi tanıyorsunuz. Kamp yapmanın siz veya diğer kampçılar için bir tehlike veya tehdit oluşturabileceğini düşünüyorsanız, onları evde bırakın.
 • Kampın evcil hayvanlara izin verip vermediğini öğrenin – Bazı parklarda park tesisleri, göller, göletler, dere ve akarsular ve dağlık bölge gibi kısıtlı alanlar olabilir.
 • Kendinize evcil hayvanınızın sağlıklı olup olmadığını sorun – Gezinin fiziksel taleplerini karşılayacak kadar iyi durumda mı? Evcil hayvanınız daha uzun yürüyüşlerde sorun yaşıyorsa ve kamp yerinize gitmek için yürüyüş yapmanız gerekiyorsa, evcil hayvanınızı evde bırakmak isteyebilirsiniz.
 • Aşılar – Tüylü arkadaşınızın gerekli tüm aşılar konusunda güncel olduğundan ve kalp kurdu, pire ve kenelere karşı korunduğundan emin olun. Köpekler, tasmalı olsalar bile kamp yaparken çeşitli vahşi hayvanlarla karşılaşabilirler. Evcil hayvanınızın korunduğundan emin olmak için veterinerinize kamp yapacağınız alanı sorun.
 • Tasmalar ve Kimlik – Evcil hayvanınızı doğru tasma ve kimlik etiketleriyle donatın. Köpeğiniz her zaman bir kamp alanında tasmalı olmalıdır, ancak kaybolmaları ihtimaline karşı size geri dönme konusunda en iyi şansa sahip olduklarından emin olun. Kimlik etiketleri olan bir tasmayı her zaman köpeğinizin üzerinde güvenli bir şekilde tutun. İyi huylu köpekler bile gevşek bir tasmadan çıkabilir ve çok heyecanlanırlarsa vahşi bir hayvanın peşine düşebilirler. Köpeğinizin mikroçipinin takılması ve kayıt altına alınması, bulunursa sizinle iletişime geçilmesini sağlamak için alabileceğiniz ek bir önlemdir.
 • Yollarda Yürüyüş – Birçok park, yürüyüş parkurlarında veya tahta kaldırımlarda evcil hayvanlara izin vermez. Konaklamanız sırasında yürüyüş yapmayı planlıyorsanız her zaman park düzenlemelerini kontrol edin. Evcil hayvanlarla yürüyüş hakkında ipuçları alın.
 • Evcil hayvanınızın nasıl dahil olacağını kendinize sorun – Evcil hayvanlar aile üyeleridir, ancak evcil hayvan dostu olmayan etkinliklere katılmak için çok zaman harcamayı planlıyorsanız, bir pansiyon gibi bir alternatif düşünmeniz gerekebilir.

Ne getirmeli

 • Yiyecek ve Su – Bu biraz açık, ancak tüylü arkadaşınızın yemeğini, suyunu ve kaselerini paketlemeyi unutmayın. Hafif veya katlanabilir kaseler bulun, bunlar daha az yer kaplar ve taşıması daha kolaydır. Yorucu bir aktivite yapacaksanız fazladan yiyecek getirin. Sizin gibi evcil hayvanınız da ekstra enerji harcamaktan acıkacaktır.
 • İp ve Stake – Uzun bir tasma veya ip, köpeğinizin bölgede kalacağını bilerek rahatlarken kamp alanını keşfetmesine izin vermenin harika bir yoludur. Pek çok park ipinizi bir ağaca bağlamanıza izin vermez, bu yüzden yere koymak için bir kazık getirin. Çoğu parkın 1,8 metre tasma politikası vardır, ancak parkınızı belirli kurallar için kontrol edin.
 • İlk Yardım Çantası – Küçük sıyrıklara hazırlıklı olun.
 • Poop Bags – Evcil hayvanınızdan sonra toplayın!
 • Havlular – Havlular kamp yaparken işinize yarayacaktır. Arabanızı veya çadırınızı astarlamaktan köpeğinizi silmeye kadar, muhtemelen havlunuzu o kadar çok kullanacaksınız ki, iki tane getirmek isteyebilirsiniz!

Sen Kamp Yaparken

 • Kısıtlı alanlara dikkat edin.
 • Köpeğinizin arkasını kaldırarak ve havlamayı ve diğer gürültüleri kontrol ederek diğer kampçılara karşı nazik olun.
 • Evcil hayvanınızı tasmalı tutun. Bazı parkların 6 fitlik tasma politikası vardır; belirli kurallar için parkınıza danışın.
 • Köpeğinizi, özellikle sıcak bir araçta asla gözetimsiz bırakmayın .

ABONE OLUN!

ABONE OLUP BİZE KATILIN YENİ HABERLERDEN İLK SİZ HADERDAR OLUN!

Thank you for subscribing.

Something went wrong.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Etkileyici Etkileyici
0
Etkileyici
Sevinç Sevinç
0
Sevinç
Süper Süper
0
Süper
OMG! OMG!
0
OMG!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir