Netflix dizileri içeriğinde, tüm zamanların en iyi dizlerini sizler için listeledik ve Oldukça popüler olan dizilerin yanı sıra ismi çok fazla duyulmayan en iyi Netflix dizilerini bu listede bulabilirsiniz. İşte, en iyi Netflix dizi önerlerileri…

Netflix, Şifre Paylaşımını Kısıtlayıcı Bir Özelliği Test Etti |  Pazarlamasyon

The Breaking Bad (IMDb: 9.5)


Breaking Bad, IMDb’in gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde 5 numarada yer alan, 50 yaşında, Walter White adlı bir lise kimya öğretmeninin, ailesinin maddi gereksinimlerini karşılayabilmek için New Mexico’nun uyuşturucu imparatoruna evrilmesini konu alan efsane dizilerden. Karakterlerin derinliği, olay örgüsünün griftliği, sürükleyiciliği ile dizi gibi dizi. Bryan Cranston, Anna Gunn ve Aaron Paul’ün başrol aldığı dizi 5 sezon boyunca izleyene nefes aldırmıyor. Bölümler ortalama 50 dakika.
Suç, Dram

Our Planet (IMDb: 9.3)


Our Planet, Planet Earth’ın yükselttiği çıtayı daha da yükseğe çıkaran, sunumunu doğa tarihçisi David Attenborough’un yaptığı doğa ve hayvan belgesel serisi. Our Planet, doğanın güzellikleri kadar dünyanın dört bir yanında insanın doğaya verdiği zararı da ele alıyor. Tek sezon ve 8 bölümden oluşuyor. Bölümler ortalama 50 dakika.
Belgesel, Doğa

The Last Dance (IMDb: 9.3)


The Last Dance, efsanevi basketçi Michael Jordan’ın da forma giydiği Chicago Bulls basketbol takımının 1997-98 sezonundan yayınlanmamış görüntülerle dolu, Michael Jordan’ın hayatını ve Chicago Bulls’un diğer efsanevi oyuncularla dolu kadrosunu da arka plana alan belgesel mini dizisi. Bu projenin yıllardır yayınlanması bekleniyordu ve sonunda Netflix pandemi günlerinde olaya el atıp basketbolseverleri ve Michael Jordan hayranlarını sevindirdi. Gerçekten basketboldan anlayın veya anlamayın izleyen herkesin sevebileceği bir yapım olmuş.
Belgesel, Spor

Rick And Morty (IMDb: 9.2)


Rick & Morty, galaksilerarası ve boyutlararası yolculuklar yaparak inanılmaz olaylara karışan çılgın bilimci Rick ve onun saf torunu Morty’nin macera dolu ve komik hikayelerinden oluşuyor. İkili her bölümde kendilerini farklı tehlikeler içinde buluyorlar. Dizinin şimdilik toplam 4 sezonu bulunuyor. Her bölüm 22 dakika sürüyor.
Animasyon, Macera

Sherlock (IMDb: 9.1)


Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle’ın aynı adı taşıyan romanlarından televizyona modern bir mini dizi uyarlaması. Günümüz Londra’sında geçen dizide, Baker Street’te yaşayan ünlü dedektif Sherlock Holmes, ev arkadaşı Doktor Watson ile maceradan maceraya koşuyor ve çözülemeyen sırları çözüyor. Sherlock rolünde Emmy ödüllü Benedict Cumberbatch, Dr. Watson rolünde yine Emmy ödüllü Martin Freeman harika işler çıkarıyor. Her biri bir saat süren toplam 13 bölümden ve 4 sezondan oluşan dizinin 5. sezonunun ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.
Suç, Gizem

When They See Us (IMDb: 9.0)


Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Harlemli beş gencin hikayesini konu alan When They See Us, gerçekten yaşanmış bir olaydan uyarlanmış dört bölümlük bir mini dizi. 1989’da yaşanan ve kayıtlara The Central Park Five olayını diye geçen olay sonrası 5 genç, işlemedikleri bir suç yüzünden, yoğun ırkçılığa maruz kalarak hapse gönderiliyor. Fakat asıl gerçek yıllar sonra ortaya çıkıyor. Dizinin bölümleri ortalam 1 saat 10 dakika sürüyor.
Suç, Dram

Narcos ve Narcos Mexico (IMDb: 8.8)


Narcos, ilk iki sezonunda, Kolombiya’nın uyuşturucu imparatoru Pablo Escobar’ın hayatına ve ABD ajanlarınca yakalanmasına, üçüncü sezonda ise, Kolombiya’nın diğer uyuşturucu imparatorlarının yaşamlarına odaklanan bir polisiye dizi. Escobar’ın hayatını daha önce okumadıysanız hayretlerle izleyeceksiniz. O kadar ki zaman zaman bunun gerçek bir hikaye ve kişiyi anlattığına inanamayaksınız. Konusunun ilginçliği kadar, işlenme şekli de başarılı. Bölümler ortalama 45 dakika. Narcos: Mexico ise Kolombiya’dan sonra Meksika’daki Guadalajara kartelinin hikayesini anlatıyor.
Suç, Aksiyon

Peaky Blinders (IMDb: 8.8)


Senaryosu, sinematografisi, oyunculuk ve konusu ile Netflix’teki en kaliteli dizi olmaya aday olduğunu söyleyerek Peaky Blinders’a giriş yapalım. Gerçek bir hikayeden esinlenilerek yaratılmış olan Peaky Blinders, 1890’ların sonu 1900’lerin başında, sokak çeteleri tarafından yönetilen Birmingham çıkışlı Peaky Blinders çetesinin, İngiliz devleti içinde yükselişini konu alıyor. Cillian Murphy, Tom Hardy, Adrien Brody, Sam Neill, Helen McCrory gibi usta oyuncularla dolu kadrosu, müzikleri, set ve kostüm tasarımı, görüntü yönetmenliği ile inanılmaz başarılı bir yapım. Şu anda yayınlanmış 5 sezonu var. İlk sezonlar efsane, son sezonlarda aynı beklentiyi karşılamıyorsa da izlemeye değer. Bölümler ortalama 55 dakika. Dizinin altıncı sezonunun yayın tarihi henüz belli değil.
Dönem, Suç, Dram

Stranger Things (IMDb: 8.8)


İzleyenlere 80’ler nostaljisi yaşatan, korku, komedi, fantastik ve dram öğelerini başarılı bir şekilde harmanlayan Stranger Things, Hawkins adlı bir kasabada, bir çocuğun kaybolması ile başlayan gizemli ve fantastik olayları, kaybolan arkadaşlarının izini bulmaya çalışan bir grup çocuk ve ailelerinin başına gelenleri konu alıyor. İnanılmaz sürükleyici, bir gece de bir sezon devirtir. Dizinin en büyük artısı ise sevimli çocuk oyuncu kadrosu, Wionna Ryder ve David Harbour’un başarılı performansları. Bölümler ortalama 50-55 dakika. Şu anda yayınlanmış 3 sezonu var. Dördüncü sezonun Ekim ya da Kasım 2020’de yayınlanması bekleniyor. Biz de dört gözle bekliyoruz.
Fantastik, Macera

Black Mirror (IMDb: 8.8)


Drama, macera, hiciv ve bilimkurgu tarzında 3’er bölümlük sezonlardan oluşan İngiliz televizyon dizisi Black Mirror, modern ve dijital çağın yarattığı farklı distopik durumları konu alıyor. İşlediği konular karanlık olduğu kadar mümkün de olduğu için izlerken içinizi sıkıntılar basıyor ama insan kendini izlemekten alamıyor da. Ben içim aşırı karardığı ve gelecek ile ilgili endişelerimi körüklediği için diziyi çok beğenmeme rağmen izlemeyi bıraktım. 2 saatlik özel bir Christmas bölümü de olan dizinin toplam 5 sezonu var. Her bölüm ortalama 2 saat sürüyor.
Bilim Kurgu, Antoloji

House Of Cards (IMDb: 8.8)


David Fincher’ın yapımcıları arasında bulunduğu House of Cards, çevirdiği politik entrikalarla ABD’de kongre üyeliğinden en üst mevkiye kadar yükselen Francis Underwood’un hikayesini konu alıyor. Kevin Spacey ve Robin Wright’ın başrolünde olduğu dizide, altıncı ve son sezonda Kevin Spacey’i izlemedik çünkü kendisi hakkında çıkan taciz şuçlamalarından dolayı diziden çıkartılmıştı. Dizinin toplam 6 sezonu var. Bölümler ortalama 50 dakika.
Dram, Politik

Better Call Saul (IMDb: 8.7)


Better Call Saul, Breaking Bad’den hatırlayacağınız ceza avukatı Saul Goodman’ın, bir zamanlar Jimmy McGill olduğu zamanda geçiyor ve onun New Mexico, Albuquerque’deki hukuk bürosunu kurmadan önceki davalarını ve sıkıntılarını konu alıyor. Jimmy McGill’i canlandıran Bob Odenkirk gerçekten döktürüyor. Zaten kendisi bu rolü ile Emmy ödülünün de sahibi. Dizinin toplam 5 sezonu var fakat Netflix’te 4 sezonu yayında. Altıncı sezonun dizinin final sezonu olacağı söyleniyor. Bölümler ortalama 45 dakika.
Suç, Dram

Bojack Horseman


Bojack Horseman, insan-hayvanların ve insanların bir arada yaşadığı alternatif bir evrende geçen, 90’lardaki bir sitcomla üne kavuşan ama günümüzde ününü kaybetmeye başlamış, depresyonun eşiğinde bir at olan Bojack’in hikayesini anlatan bir animasyon dizi. LA’deki film endüstrisini konu alıyor gibi gözükse de varoluşa, ilişkilere ve kendini gerçekleştirmeye dair çok derin ve başarılı bir irdeleme diyebiliriz. Toplam 6 sezonu var ve bölümler ortalama 25’er dakika sürüyor. 3. sezonun 4. bölümü favorilerimden.
Animasyon, Komedi

Dark (IMDb: 8.7)


Oldukça karmaşık ilişkiler ağı ile örülü bir yapım olan Dark, zamanın 33 yılda bir kendini tekrar ettiği Winden kasabasında yaşayan insanların, üç ayrı zaman diliminde yaşadıklarını konu alan bir bilimkurgu dizisi. Dizinin Alman yapımı ve Almanca olduğunun da altını çizelim. Şu anda yayınlanmış 2 sezonu var. İkinci sezonunda, dördüncü bir zaman dilimindeki olaylar ve karakterler de hikayeye ekleniyor o nedenle iki sezonu peş peşe izlemek isteyebilirsiniz. Böylece kim kimdi karıştırmamış olursunuz. Bölümler ortalama 55 dakika. Dizinin üçüncü sezonunun, en erken 2020’de yayınlanması bekleniyor.
Bilim Kurgu, Gizem

The Crown (IMDb: 8.7)


En pahalı Netflix yapımlarından olan The Crown, Birleşik Krallık’ın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’in yaşamına ve İngiliz monarşisinde kapalı kapılar ardında gelişen olaylara odaklanıyor. Kraliçenin gençlik yıllarını Claire Foy canlandırırken, orta yaşlılığını ise Olivia Colman canlandırıyor. 5. sezonda kraliçeyi canlandıracak isim ise Imelda Staunton olarak açıklandı. Şu anda yayınlanmış 3 sezonu var. Bölümler ortalama 1 saat. Dizinin dördüncü sezonunun, en erken 2020’de yayınlanması bekleniyor.
Dönem, Dram, Politik

Vikings (IMDb: 8.6)


Kanada-İrlanda ortak yapımı, tarihsel drama türünde bir televizyon dizisi olan Vikings, cesur bir savaşçı Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü konu alıyor. Vikingler’in ilgi çekici kültürünü, yaşayış biçimlerini ve efsanelerini, tarihsel verilere dayanarak ele alan dizi, produksyon kalitesi, oyunculuk ve senaryoya biraz daha titizlenseymiş keşke demeden de geçemiyoruz. Şu anda yayınlanmış 5 sezonu var. Bölümleri ortalama 45 dakika sürüyor.
Dönem, Savaş

Mindhunter (IMDb: 8.6)


Mindhunter, 1970’lerde geliştirdikleri sorgulama ve analiz teknikleriyle tipik seri katil profilinin çıkarılmasında öncü olan iki FBI ajanının suçlularla yaptıkları mülakatlar ve cinayet çözümlemelerini işliyor. David Fincher‘ın dizinin yapımcılarından olduğu dizinin şu an 2. sezonu yayında. Ortalama bölüm süresinin 45 dakika olduğu dizinin üçüncü sezonunun ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.
Suç, Dram

Love, Death & Robots (IMDb: 8.6)


Love, Death & Robots, David Fincher’ın da aralarında bulunduğu yapımcı kadrosu ile öne çıkan, bilimkurgudan fantastiğe, dramdan komediye birçok farklı türlerde, robotların başrolde olduğu bölümler sunan bir antoloji dizi. Şimdilik 18 kısa bölümden oluşan tek bir sezonu var fakat ikinci sezon da yolda.
Animasyon, Antoloji

Chef’s Table (IMDb: 8.6)


Chef’s Table, dünyanın dört bir yanından dünyaca ünlü şefleri, restoranları ve onların hikayelerini mercek altına alan, bir yandan da karnınızı açıktıran bir belgesel dizi. Chef’s Table‘ın bizim için en büyük sürprizi ise 5. sezonunda bir bölümü, Kadıköy’deki Çiya ve onun şefi Musa Dağdeviren’e ayırmış olması. Chef’s Table’ın şu anda 6 sezonu var. Her bölüm ortalama 45-55 dakika arasında sürüyor.
Belgesel, Gastronomi

La Casa De Papel (IMDb: 8.5)


Çoğumuzun çok iyi bildiği gibi, İspanya yapımı bir soygun ve suç dizisi olan La Casa De Papel, Profesör adlı bir suç dahisi ve özenle topladığı 8 kişilik ekibinin İspanya Kraliyet Darphanesi’nde gerçekleştirdiği, tarihin en büyük soygununu ve sonrasında gerçekleşen hiç hesaba katmadıkları olayları konu alarak başlıyor. Sonraki sezonlarda ekip büyüyor, başka soygunlara da imza atıyor, çok daha zorlu durumlarla baş etmek durumunda kalıyor. Çoğu izleyici ayılabayıla izlese de senaryodaki anlamsızlıklar ve boşluklar sebebiyle biz pek keyif alamadık. Dizinin şu anda 4 sezonu yayında.
Suç, Aksiyon, Dram

Suits (IMDb: 8.5)


Meghan Markle’ı Prens Harry’den önce hayatlarımıza sokan Suits, New York’un en başarılı avukatlık firması Pearson Spector & Litt’in avukatlarını konu alıyor. Fotografik hafızası olan üstün zekalı bir genç olan Mike Ross ve ünlü avukat Harvey Specter’in yolları kesişiyor ve birlikte harika bir ekip oluyorlar. Dizinin toplam 9 sezonu var fakat Netflix’te 7 sezonunu izleyebiliyorsunuz. Bölümler ortalama 42 dakika sürüyor.

Masum (IMDb: 8.5)


Masum, senaryosunu Berkun Oya’nın yazdığı, yönetmenliğini Seren Yüce’ın yaptığı, Netflix’te bulabileceğiniz bir Türk dizisi. Dizide, eşi Nermin ve oğlu Tarık ile beraber bir kıyı kasabasında yaşayan emekli baş komiser Cevdet’in, küçük oğlunun bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelmesiyle değişen hayatını konu alıyor. Şu anda 8 bölümlük tek bir sezonu bulunuyor. Bölümler ortalama bir saat sürüyor.

American Crime Story (IMDb: 8.4)


American Crime Story, American Horror Story’nin yapımcılarından gerilim ve suç türündeki yeni bir antoloji dizi formatı. İlk sezonda ABD’nin en ünlü cinayet davalarından biri olan O. J. Simpson cinayetindeki karmaşık detaylara odaklanan dizi ikinci sezonunda Gianni Versace’nin cinayetini konu alıyor. Bölümler ortalama 50-55 dakika sürüyor.

Ozark (IMDb: 8.4)


Başrolde Jason Bateman’ın yer aldığı Ozark, Chicago banliyösünde yaşayan Byrde ailesinin reisi Marty’nin, Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin parasını aklama işine buluşamasını, ailenin taşınmasını ve hayatlarının tamamen değişmesini konu alıyor. Bir nevi başka bir Breaking Bad konusu gibi düşünebileceğimiz filmin toplam 3 sezonu var. Bölümler yaklaşık 1 saat kadar sürüyor.

Outlander (IMDb: 8.4)


Amerikalı yazar Diana Gabaldon’ın aynı adlı romanından uyarlanan Outlander, zamanda yolculuk yapan Claire Randall adlı evli bir savaş hemşiresinin fantastik hikayesini konu alıyor. 1945 yılından 1743 yılına yolculuk eden Claire, burada yeni bir hayata başlıyor ve bu iki hayatı arasında kalıyor. Dizinin toplam 5 sezonu yayınlanmış fakat Netflix’te 4 sezonu bulunuyor. Bölümler ortalama 55 dakika sürüyor.
Dönem, Fantastik, Romantik

Modern Familiy (IMDb: 8.4)


Modern Familiy, 3 akraba ailenin birbirleri ile ilişkisini ve günlük hayatta yaşadıklarını belgesel dizi konseptinde aktaran bir durum komedisi. Belgesel tarzı dememizin nedeni dizinin bazı sahnelerinde oyuncuların doğrudan kameraya konuşmalarından kaynaklanıyor. Toplam 11 sezonu var ve arka arkaya beş yıl En İyi Komedi Dizisi dalında Emmy ödülü kazandığının da altını çizelim. Bölümler ortalama 20-25 dakika arası sürüyor.
Durum Komedisi

Sex Education (IMDb: 8.3)


İsminden de anlayabileceğiniz üzere, Sex Education, cinselliğini keşfetme üzerine örülü hikayesi ile klasik gençlik komedilerinden ayrılan bir İngiliz komedisi. Bir seks terapisti olan annesiyle birlikte yaşayan, ergenlik çağındaki Otis’in, annesinden öğrendikleri ile lisedeki gençlere para karşılığı terapi yapmaya başlamasını konu alıyor. İkinci sezon ilki kadar iyi olmasa da renkli karakterleri, başarılı oyuncu performansları, cinsellik, aşk, dostluk, cinsel yönelim, homofobi gibi çeşitli konulara değinen senaryosu ile 3. sezonunu merakla beklediğimiz yapımlardan. Şu anda yayınlanmış 2 sezonu var. Bölümler ortalama 50 dakika. Dizinin üçüncü sezonu, en erken 2021’de yayınlanacak.
Komedi, Gençlik

Grace and Frankie (IMDb: 8.3)


Jane Fonda ve Lily Tomlin’in başrolde olduğu Grace and Frankie, yıllar sonra evlenmeyi planladıklarını açıklayan eşleri tarafından terk edilen Grace ve Frankie’nin mecburiyetten doğan sürpriz arkadaşlıklarını konu alıyor. Dünyanın en cool ve tatlı annanelerinin 70’lerinden bile çok sonra gelen ikinci baharları hem çok komik, hem de insanın içini ısıtıyor. Friends gibi aile sıcaklığında bir dizi. Şu anda 6 sezonu yayında olan dizinin bölümleri ortalama 25-30 dakika sürüyor. Dizi 7. sezonda final yapacak.
Komedi, Dram

Prison Break (IMDb: 8.3)


Prison Break, Michael Scofield’ın, Başkan Yardımcısı’nın kardeşini öldürmek suçuyla Fox River Eyalet Hapishanesi’nde haksız yere idam cezasına çarptırılan abisini hapishaneden kaçırma planını konu alıyor. 4 sezon süren ve 2009’da final yapan dizi, 8 yılın ardından 2018’de 5. sezonu ile geri dönerek hayranlarını oldukça sevindirmişti. Bununla birlikte 2009 artık epey uzak kalıyor, görüntüler, anlatım dili biraz eski kalabilir. Toplam sezon sayısı 5. Ortalama bölüm süresi ise 45 dakika.
Suç, Aksiyon

Sense8 (IMDb: 8.3)


Sense8, Matrix serisinin yaratıcıları Lana ve Lily Wachowski kardeşlerin yönetmen kadrosunda olduğu, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’da yaşayan 8 farklı kişinin, gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıda olmasını konu alıyor. Her bölümde farklı bir karakteri odağına alan dizi 2 sezondan oluşuyor. Bölümler ortalama 55 dakika sürüyor.
Fantastik, Dram

Homeland (IMDb: 8.3)


Başrolde ünlü oyuncu Claire Danes’in olduğu Homeland, Irak’ta kaybolduktan uzun bir süre sonra ülkesi ABD’ye dönen Scott Brody’nin hikayesini ve bipolar bozukluğu olan CIA ajanı Carrie Anderson tarafından El Kaide üyesi olduğuna dair şüpheli bulunması sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Toplam 7 sezonu bulunan dizinin bölümleri 50 dakika.
Politik, Dram

Final Space (IMDb: 8.3)


Uzayda geçen bir bilimkurgu ve macera animasyonu olan Final Space, bir hapishane uzay gemisinde mahkum olarak uzayda dolaşan beceriksiz bir astronot olan Gary Goodspeed’in, Mooncake adını verdiği uzaylı arkadaşı, geminin bilgisayarı HUE ve zamanla onlara katılacak diğer karakterlerle evreni kurtarma çabasını konu ediniyor. Şimdilik 2 sezonu yayında. Bölümler ortalama 20 dakika sürüyor.
Animasyon, Aksiyon, Komedi

ABONE OLUN!

ABONE OLUP BİZE KATILIN YENİ HABERLERDEN İLK SİZ HADERDAR OLUN!

Thank you for subscribing.

Something went wrong.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Etkileyici Etkileyici
0
Etkileyici
Sevinç Sevinç
1
Sevinç
Süper Süper
1
Süper
OMG! OMG!
1
OMG!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir