Çocuklarla kamp yapmak zor bir iş gibi görünebilir, ancak olmak zorunda değil. Çocuklarınızla ekranlardan ve diğer dikkat dağıtıcı şeylerden uzakta zaman geçirmek gerçekten eğlencelidir. Bir aile geleneğini aktarmak ve ilişkileri güçlendirmek, insanların kamp kurmasının birkaç nedenidir .
Aşağıda, ailenizi gezmeyi eğlenceli ve keyifli hale getirmek ve aynı zamanda akıl sağlığınızı korumak için birkaç öneri var!

Sırt çantası takan iki küçük çocuk otur ve dinlen

Makul Beklentiler Belirleyin

(veya Beklenmeyeni Bekleyin)Onunla yüzleşin — çocuklarla yaptığınız birinci, ikinci ve hatta onuncu kamp geziniz planlandığı gibi gitmeyebilir. Bazı şeyler olur: Çamurlu eller ve yüzler, saçları keçeleşmiş kokular, sızdıran bir çadır veya gece geç saatte tuvalete gitmek. Sabrınızı gerçekten test edebilir. Tümseklerin olacağını bilerek seyahate çıkmak, ortaya çıktıkça onlarla başa çıkmada yardımcı olur. Ayrıca hayatın ilerleyen dönemlerinde harika anılar ve hikayeler yaratırlar. (Uzman ipucu: Herhangi bir deneme veya sıkıntıya macera olarak bakın. “O dolu fırtınası sırasında dağdan aşağıya doğru yarışmak kesinlikle bir maceraydı!” Gibi.)

Küçük bir kız çadırın yanında duruyor

Doğru Öğeleri Toplayın

Paketleme sürecinde çocuğunuzun söz sahibi olmasına izin verin. Görüş almaktan memnun kalacaklar ve bu onlara ne getireceklerini ve evde neyi bırakacaklarını öğretmek için harika bir fırsat. Çocuğunuza şöyle sorabilirsiniz: “Gündüz sıcak, geceleri soğuk olacak, o halde yanınızda hangi kıyafetleri getirmeniz gerekiyor?” “Yürüyüşe gidiyoruz, ne getirmen gerekiyor?” Yanlarında getirmeleri için özel olan bir veya iki öğeyi seçmelerine izin verin. Çocuklarınız daha büyükse, paketlemeleri için bir liste oluşturun, aksi takdirde kıyafetsiz olabilirsiniz, ancak inanılmaz çeşitlilikte legolar, su tabancaları ve gürültülü şeyler olabilir. Katman yapabilmek için kıyafetleri toplamayı unutma; sıcakken eşya atmak veya soğukken eklemek çocuğunuzun rahat etmesine yardımcı olur.

Bir çocuk çadır kurar

Çocukları Dahil Edin

Çocuklar etrafta bir şeylere girerken ya da yüzleşelim, birbirleriyle kavga ederken bir çadır kurmaya veya yemek hazırlamaya çalışmak sinir bozucu olabilmesi muhtemel. Onlara yaşlarına ve yeteneklerine uygun görevler planlayın ve atayın; küçükler çıra toplayabilir veya su şişelerini doldurabilir ve daha büyük çocuklar yemek hazırlayabilir, bulaşıkları yıkayabilir veya kendi çadırlarını kurabilir. Uzman ipucu: Biraz cesaretlendirmenin çok faydası var!

Bir kadın ve bir genç kamp ateşi üzerinde şekerleme pişiriyor

Eğlenceli Şeyler Pişirin

Çocuklar, bir çubuğun sonunda pişirilebilen kendi yemeklerini pişirmeye dahil olmayı severler. Çocuklarınıza, ateşte marshmallow kavurma ve sosisli sandviç pişirme kamp geleneğini tanıtın. Yemeklerle ilgili daha fazla ipucu, püf noktası ve tarif için lütfen Kampta Yemek Yapma sayfamıza bakın .

İki küçük çocuğu olan bir kadın yürüyüş yapıyor

Patikaya Çıkın

Yürüyüş yaparken , küçük bacakların sizinkinden daha kısa olduğunu ve o kadar hızlı olmadığını unutmayın. (Ve eğer çocuğunuzun bacakları sizinkinden daha uzunsa, yine de biraz güçlük çekebilirler!) Çok fazla dur-kalk olacak. Doğa parkurlarında aile dostu yürüyüşleri seçin. Yürüyüşleri, patikadaki eşyalara bakma (dürbünler eğlencelidir!), Yeni su şişesinden biraz su içmek veya günlük çantalarında taşımalarına izin verdiğiniz bir atıştırmalık çıkarmak için fırsatlarla ayırın. Sırt çantalı bir çocuk taşıyıcınız varsa, onu giyin. Yürüme hareketi, siz yürüyüş yaparken küçük çocuğunuzun kestirmesi için bir fırsat sağlar.

Küçük bir kız dürbünle bakıyor

Doğru Araçları Kullanın

Bazı parklarda çıkış yapabileceğiniz aktivite paketleri vardır. Bu paketler, doğayı keşfetmeye yönelik eğlence dolu eşyalarla dolu. Parkınızda olup olmadığını görmek için ziyaretçi merkezine danışın.

Bir anne ve çocuk bir kamp sandalyesinde oturup Jr. Ranger kitapçığını okuyor.

Denge Bul

Milli parkta kamp yapmak, birçok şeyi yapmanıza ve görmenize olanak tanır. Tam gün kamp yapmak ve rekreasyon yapmak yetişkinleri bile yorabilir. Herkes için eğlenceli aktiviteler planlayın, ancak ayağınızın biraz dinlenmesine izin verin. Ziyaret Planı Sizin Ziyaret NPS.gov bölümüne (ya da parka ziyaret etmekte) mevcuttur faaliyetleri için. Ayrıca bir kamp etkinliği veya Jr. Ranger kitaplarını da düşünün .

ABONE OLUN!

ABONE OLUP BİZE KATILIN YENİ HABERLERDEN İLK SİZ HADERDAR OLUN!

Thank you for subscribing.

Something went wrong.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Etkileyici Etkileyici
0
Etkileyici
Sevinç Sevinç
0
Sevinç
Süper Süper
0
Süper
OMG! OMG!
0
OMG!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir